„Wrota” - recenzja w Juniorze

12/07/2011 03:44:00 PM


Na stronach Juniora pojawiła się kolejna recenzja mojego autorstwa. Tym razem książki nieznanego mi dotychczas autora Johna Connolly'ego "Wrota".

Wydawnictwo Niebieska Studnia było mi dotychczas znane ze swojej oferty przeznaczonej raczej dla dorosłych. Właściwie chyba nawet tylko dla dorosłych i dojrzałych czytelników ;-)

Tym razem postanowiło wydać coś także dla dzieci. "Także", bo to wcale nie jest "książka dla dzieci". Owszem, dzieci TAKŻE mogą ją przeczytać, ale dorośli TEŻ. I to nie w ramach "czytania dzieciom " czy "poznawania niezbadanych czeluści dziecięcej psychiki poprzez czytanie książek dla dzieci".

To książka, która "ma warstwy" - znajdzie w niej coś dla siebie i dziecko, i osoba dorosła. Oboje mogą świetnie się bawić, choć niekoniecznie tym samym. Wymagane do tego jest jednak poczucie humoru. Przydaje się także pewien rodzaj ciekawości świata.

Jeśli któregoś z tych czynników zabraknie - czytelnik może w ogóle się nie bawić, tylko rozczarowany bardzo szybko zamknie tę książkę...

Ale nie oszukujmy się - takie osoby postąpią podobnie z większością książek.


Zobacz też:

0 komentarze

Spam będzie usuwany.