Dojrzałe podejście :-)

8/31/2012 05:10:00 PM

Bardzo lubię zdjęcia ciekawie wyglądających osób starszych... ode mnie. ;-)


Nie znoszę podejścia w rodzaju "w pewnym wieku nie wypada", itp. Jeśli ktoś ma ochotę chodzić codziennie w garniturze/garsonce czy też innych "przyzwoitych" ubraniach - bardzo proszę, ale nie widzę powodu, aby narzucać to innym osobom?

Często słyszę takie hasła od nastolatków i zdarza im się zwracać im uwagę, że czepiając się "starej baby, co ma kryzys wieku średniego i nosi glany" robią dokładnie to samo, co "stare baby", które krzywią się, że "nastolatka się maluje zamiast chodzić w skromnym pensjonarskim mundurku". Nie rozumiem, czemu niektórym ludziom przeszkadza to, co robią inne osoby z własnym wyglądem?

Ostatnio przeczytałam o ponad 70-letniej projektantce mody, które chciałaby projektować ciekawe ubrania dla swoich rówieśników, ale sklepy uważają, że "ludzie po 60 nie kupują ubrań"... Szkoda. Ciekawe, jak będzie z właścicielami owych sklepów, gdy przekroczą ten wiek? Będą donaszać to, co kupili za młodu? ;-)

Lubię zaglądać na Advanced Style, jednak choć w Polsce nie brak ludzi ubranych równie ciekawie (w dodatku zwykle niższym kosztem), rzadko dają się sfotografować. W czasie Warsaw Fashion Street  spotkałam kilka naprawdę fantastycznie wyglądających starszych (ode mnie) osób. Niestety zwykle nie zgadzali się na zdjęcia. :-(

Przekonywałam, że naprawdę świetnie wyglądają, a oni się peszyli, że jak to świetnie, skoro mają zmarszczki? Nie wiem, w jakim kierunku zmierza ta kultura, skoro zmarszczki są czymś, czego należy się wstydzić...

Na szczęście kilka osób zgodziło się na zdjęcia. Niestety były wśród nich tylko trzy Polki i jeden Polak.


Pierwszą osobą, którą sfotografowałam była pani Grażyna. Świetnie wyglądała w tej zielonej sukience, prawda?Później pozowali mi także Ci sympatyczni państwo.

Zobacz też:

2 komentarze

  1. i dear!!great blog i love it!!!so if you want we can follow each other! i follow uoi on GFC and bloglovin!i wait you on my blog!!!kiss!!

    danslavalise.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.