Czym to pachnie?

2/06/2014 01:06:00 PM

Ostatnio pisałam głównie o książkach, bo tak intensywnie się nimi zajmuję, że brak mi czasu na fotografię. Czas urozmaicić tematykę – dziś będą zdjęcia i coś o bardziej dalekosiężnych planach. ;-)


Na tym zdjęciu uchwyciłam ciekawy moment rozmowy znanego perfumiarza Oliviera Durbano z panią Stanisławą Missalą - założycielką niszowej perfumerii w Warszawie.

Od dawna myślę o tym, aby napisać książkę o zapachach i o ludziach, którzy zajmują się ta ulotną materią. Jako nastolatka przeczytałam „Pachnidło” Patricka Suskinda, a później, na studiach zainteresowałam się wpływem zapachów na umysł człowieka. Intryguje mnie to do dziś.

Powoli zbieram materiał do mojej książki. Jesienią miałam okazję wziąć udział w warsztatach perfumeryjnych z Olivierem Durbano – twórcą bardzo ciekawych zapachów, którymi zachwycają się bywalcy perfumeryjnych forów. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy i zrobiłam trochę ciekawych zdjęć.
A to Sabbath, która już pisze o perfumach - mój ulubiony blog o tej tematyce - Sabbath of Senses.


Chcielibyście przeczytać taką książkę? Nie aspiruję do konkurowania z Parickiem Suskindem, ale chciałabym, żeby ta książka była dopracowana, a temat zgłębiony.

Myślę, że praca nad nią zajmie mi może nawet kilka lat. ;-)

Zobacz też:

3 komentarze

  1. Zapowiada się ciekawie!
    Uwielbiam "Pachnidło". Polska wersja? :->

    Szkoda tylko, że to zajmie kilka lat.

    OdpowiedzUsuń
  2. Genialny pomysł !!! Czekam niecierpliwie :)

    OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.