Porozmawiajmy o pisaniu

1/27/2015 02:26:00 PM

Coraz więcej osób interesuje się pisaniem, a na spotkaniach autorskich coraz częściej opowiadam jak wydać książkę, jak znaleźć wydawcę. Coraz więcej znajomych zaczyna pisać książki. :-)


Coraz częściej też spotykam się z dziwnymi informacjami na ten temat, które powstają  prawdopodobnie na zasadzie gry w głuchy telefon. Ktoś coś usłyszy, napisze gdzieś w internecie tak, jak to zrozumiał, inna osoba przeczyta, zrozumie inaczej, napisze po swojemu... a potem ludzie są zdezorientowani.

Skoro mamy do czynienia z rosnącą popularnością książek – warto popularyzować wiedzę na ten temat. Pomyślałam więc, że może czasem będę pisać o tym na blogu.

Wydaję książki od lat, a wcześniej pracowałam w wydawnictwach. Zajmowałam się umowami autorskimi, brałam udział w wybieraniu książek, które zostaną wydane i przy ich wydawaniu. Przez kilka lat recenzowałam książki w mediach, robiłam to także (i czasem nadal robię) dla wydawnictw.

Miałam więc okazję poznać rynek wydawniczy z wielu stron.

Oczywiście, nie wiem o nim wszystkiego, ale myślę, że wiem co nieco. I tym, co wiem, mogę się tu z Wami dzielić. Co Wy na to?



Zobacz też:

3 komentarze

Spam będzie usuwany.