Wywiad dla „Zapomnianej Biblioteki”

1/26/2016 05:29:00 PM

Trzecia część „Tajemnic Starego Pałacu” jest już „obrabiana” w wydawnictwie, a ja siedzę po uszy w nowej książce. To też powieść historyczna, więc mam mnóstwo roboty przy zbieraniu materiałów i poszukiwaniu informacji.


Dlatego mniej bywam na blogu i innych social mediach. Zabrakło mi czasu na to wszystko…

Od kilku miesięcy ciągle siedzę z nosem w książkach. :-)

No i nawet nie pochwaliłam się wywiadem, którego udzieliłam „Zapomnianej bibliotece”.

Pan Rafał Jurkowski, który przeprowadzał wywiad zadawał ciekawe pytania i wykazał anielską cierpliwość, bo wolno mu odpowiadałam.

Pani powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” zajęła drugie miejsce oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. Czy spodziewała się Pani, że książka może zostać wyróżniona przez fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego?

Nie spodziewałam się. :-) A to wspaniała niespodzianka, bo mam sentyment do tych książek.

Czy powieści o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego są Pani bliskie?

Oczywiście! Na takich książkach się wychowałam. Jako dziecko lubiłam powieści przygodowe i historyczne, właśnie takie, jak ta seria. Bohaterowie tych książek badali nieznane terytoria, odkrywali niezwykłe tajemnice, rozwiązywali zagadki przeszłości, prowadzili śledztwa, no i oczywiście mieli ciekawe przygody. Też tak chciałam. :-)

Które tomy przygód Pana Samochodzika należą do Pani ulubionych?

Chyba najbardziej zapamiętałam tom „Pan Samochodzik i Templariusze”. Od tej książki zaczęła się moja przygoda z serią i zainteresowałam się templariuszami, starymi zamkami i nierozwikłanymi zagadkami historycznymi. Zaczęło się od serialu, oglądałam go w czasie którychś wakacji i wciągnął mnie. Oczywiście musiałam potem przeczytać książkę. Spodobała mi się, więc ucieszyłam się, że są kolejne tomy i sięgnęłam także po nie.

Resztę wywiadu znajdziecie na stronach „Zapomnianej Biblioteki”:W ogóle polecam Wam cały ten serwis, bo jest ciekawy!

A tymczasem wracam do galicyjskich wiosek w XIX wieku! :-) Trzecia część „Tajemnic Starego Pałacu” jest już „obrabiana” w wydawnictwie, a ja siedzę po uszy w nowej książce. To też powieść historyczna, więc mam mnóstwo roboty przy zbieraniu materiałów i poszukiwaniu informacji.

Zobacz też:

3 komentarze

 1. Kiedy będzie 3 część? Jestem zachwycona tą serią - wartka akcja, bohaterowie, te zagadki i niespodziewany bieg wydarzeń! Naprawdę są świetne, dlatego też opisuję Pani książki w mojej pracy mgr ;) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę? :-)

   Chętnie przeczytam pracę! :-) Książka pojawi się jesienią. Najprawdopodobniej we wrześniu. Obecnie powstają ilustracje.

   Usuń
  2. Tak :) Moja mgr dotyczy wartości w lekturach szkolnych, a głównie zastanawiam się nad postawą materialistyczną - nie chcę spojlerować, ale bohaterowie idealnie mi spasowali do tematu i w zasadzie dzięki "Duchowi z Niewiadomic" zrodził się pomysł o czym chcę pisać. Przygotuję zaskakujące rozwiązania pracy z tą serią. "Milionera" już kończę czytać i z każdym rozdziałem otwiera mi się bank pomysłów, co można by było zrobić z tą książką:-) Planuje Pani trzy książki z tego cyklu, czy będzie coś jeszcze?

   Usuń

Spam będzie usuwany.