Międzyzdroje!

4/19/2011 06:23:00 PM

W czasie każdego wyjazdu na spotkania autorskie spotykam sympatycznych i ciekawych ludzi, ale w Międzyzdrojach spotykałam ich po prostu na każdym kroku...


Nie wiem, co sprawia, że każdy z kim się zetknęłam okazywał się ciekawą osobą.

Takie były panie bibliotekarki z Międzyzdrojów – na czele z Andżeliką, która po spotkaniach wyciągnęła mnie i Kasię Enerlich – pisarkę, która też w tym czasie miała spotkania, na objazd po okolicy, pokazując nam ciekawe rzeczy (np. gdzie były w czasie wojny wyrzutnie rakiet V3).

Pani Jola czyli Julianna Rogowska zaprosiła nas na pyszny, domowy obiad do swojego niezwykłego domu pełnego pamiątek i wspomnień, których mogłabym słuchać godzinami. Świetnie opowiadała o historii tych okolic, a ma na ten temat ogromną wiedzę.

Pani Julianna jest autorką książek historycznych, po które muszę sięgnąć, podobnie jak po książki Kasi Enerlich, która też jest niesamowicie kontaktowa, sympatyczna i ma świetne poczucie humoru.

Przesympatyczne okazały się dzieci i nastolatki z Międzyzdrojów – po spotkaniu pozowały do zdjęć (do obejrzenia poniżej), a później zaczepiały mnie na ulicach, polecając ciekawe miejsca, w które można się udać, będąc w Międzyzdrojach.

Nawet przypadkowo spotkane osoby okazywały się niesamowicie kontaktowe, sympatyczne i otwarte. Zostałam nawet zaproszona na imprezowanie w gronie (kompletnie nieznajomych) młodych ludzi ;-)

Poza tym po raz pierwszy spotkałam się z tym, by na spotkaniu... podano tort.

Ogromny – dla wszystkich uczestników! Właściwie torty były dwa – jeden dla uczniów szkoły podstawowej, drugi – dla gimnazjalistów. Torty były pyszne, czekoladowe. z napisem... „Gdybym była czekoladą”! ;-)

Omal nie zemdlałam na widok tego tortu...

Pokroili mnie... 8O


Gimnazjaliści pozowali mi do zdjęć na schodach...


...a uczniowie szkoły podstawowej - indywidualnie.
  W Międzyzdrojach zrobiłam bardzo dużo zdjęć. Tam naprawdę jest co fotografować ;-)

A zdjęcia, na których jestem, zrobiła Andżelika Gałecka.


Zobacz też:

2 komentarze

  1. Cudnie, Kasiu,... i parę słow o mnie też. Dziękuję. Kasia Enerlich

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniale, że masz szansę spotkać tylu świetnych ludzi za jednym zamachem, tak trzymać! No i wspaniały tort oczywiście :)

    OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.