O mnie

Nazywam się Katarzyna Majgier i jestem „artoholiczką”. :-) Sztuka i tworzenie fascynują mnie odkąd pamiętam.

Nałogowo czytam, słucham muzyki i podziwiam wszystko, co piękne i ciekawe. Piszę, fotografuję i chętnie uczę się nowy rzeczy, kiedy tylko znajdę czas. Moją największą pasją jest jednak pisanie.

Dotychczas ukazało się drukiem 15 moich książek. Publikuję także artykuły i zdjęcia w internecie i w prasie. Prowadzę warsztaty dziennikarskie i pisarskie, a czasem nawet plastyczne.

Skończyłam studia psychologiczne, a tematem mojej pracy magisterskiej była psychologia twórczości.


Pierwszą moją wydaną książką miała być „Amelka”, napisana w 2003 roku, ale wyprzedziła ją napisana dwa lata później „Trzynastka na karku”. Obie książki ukazały się w marcu 2006 roku i spotkały się ciepłym przyjęciem czytelniczek.

Pod wpływem ich maili postanowiłam napisać kolejne części przygód bohaterów „Trzynastki” i tak powstały „Marzycielki” (2007), „Po co mi chłopak?” (2008) oraz „Miłość ci wszystko wyPaczy” (2009) i „Gdybym była czekoladą” (2010). Maile z pytaniami „co było dalej?” ciągle przychodzą, więc czasami zastanawiam się, czy nie powinnam kontynuować tej serii. :-)

Kolejne książki młodzieżowe to wydana w 2008 roku powieść o nastolatkach zakładających zespół muzyczny - „Przebój na pięć” i „Świat według Vanessy” (2012) o „nieczytającej” nastolatce, która odkrywa świat literatury.

W roku 2014 pojawiła się pierwsza część fantastyczno-historycznej serii „Tajemnice Starego Pałacu” pod tytułem „Duch z Niewiadomic”, w roku 2015 - druga część „Milioner z Gdańska”. Wkrótce zostanie wydany trzeci tom serii.

Mam też na koncie książki dla młodszych czytelników: „Misiek, co ty opowiadasz?!” (2010) oraz serię „Ula i Urwisy” (2014). Dotychczas ukazały się trzy części przygód Uli i Urwisów: „Nowi sąsiedzi” (2014), „Dzieciństwo jest super!” (2014), „Idę do zerówki” (2014).

Spróbowałam też swoich sił w literaturze dla dorosłych odbiorców. Napisana w 2005 roku „Stuletnia Gospoda” powstała trochę dla zabawy i długo nie myślałam o jej wydaniu. Jednak w 2014 roku książka trafiła do księgarń, została dobrze przyjęta przez czytelników i krytykę oraz przeszła do drugiego etapu konkursu „Pióro i Pazur”.

Inne tematy, które poruszam na blogu to fotografia, podróże i ciekawi ludzie, którzy dzielą się interesującymi spostrzeżeniami i wspomnieniami.

Lubię niewiarygodne historie, czarno-białe zdjęcia, zapach lasu, dobrą herbatę, pyszne jedzenie, stare książki, wieczne pióra, niezwykłe przedmioty użytkowe, miłość, pokój i rock'n'roll. :-)