Tajemnice Starego Pałacu: Duch z Niewiadomic

Pałac w Niewiadomicach przez ponad sześćdziesiąt lat stał pusty. W okolicy ciągle krążą pogłoski o duchu ostatniej właścicielki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojny.

Dwunastoletni Wiktor mieszka w sąsiedztwie pałacu i jest nim zafascynowany. Jednak pałac wrócił do spadkobierców dawnych właścicieli i chłopiec nie może już tam chodzić.

Gdy Magda – rówieśniczka Wiktora, trafia do pałacu, również ulega fascynacji tym miejscem i ludźmi, którzy w nim mieszkali. Chce się o nich jak najwięcej dowiedzieć.

Oboje poszukują informacji i prowadzą śledztwo. Jednak, aby rozwikłać zagadkę ducha i owianych tajemnicą wydarzeń sprzed lat, muszą współpracować.

Czy dowiedzą się co stało się w pałacu? Kim jest duch, którego od lat spotykają okoliczni mieszkańcy? Jakie jeszcze tajemnice kryje pałac w Niewiadomicach? Co stało się w Pałacu pod koniec 1939 roku?

Opinie o książce:

Powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” została zgłoszona do drugiej edycji konkursu na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. W konkursie zajęła drugie miejsce. Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować także powieść wyróżnieniem za krzewienie pasji historycznej oraz popularyzację zainteresowania zabytkami wśród młodych czytelników.
Zapomniana Biblioteka

Zarwałam noc. Nie mogłam się oderwać. Zaskoczyło mnie, że są takie dobre książki polskie dla młodzieży.
Moim zdaniem to jedna z lepszych książek młodzieżowych. Bardzo wciąga i szybko się czyta. Wymaga jednak uwagi i skupienia, bo razem z bohaterami prowadzimy śledztwo. (...) Niecierpliwie czekam na dalsze części.
Arnika