Tajemnice Starego Pałacu: Duch z Niewiadomic

Pałac w Niewiadomicach przez ponad sześćdziesiąt lat stał pusty. W okolicy ciągle krążą pogłoski o duchu ostatniej właścicielki, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach podczas wojny.

Dwunastoletni Wiktor mieszka w sąsiedztwie pałacu i jest nim zafascynowany. Jednak pałac wrócił do spadkobierców dawnych właścicieli i chłopiec nie może już tam chodzić.


Gdy Magda – rówieśniczka Wiktora, trafia do pałacu, również ulega fascynacji tym miejscem i ludźmi, którzy w nim mieszkali. Chce się o nich jak najwięcej dowiedzieć.

Oboje poszukują informacji i prowadzą śledztwo. Jednak, aby rozwikłać zagadkę ducha i owianych tajemnicą wydarzeń sprzed lat, muszą współpracować.

Czy dowiedzą się co stało się w pałacu? Kim jest duch, którego od lat spotykają okoliczni mieszkańcy? Jakie jeszcze tajemnice kryje pałac w Niewiadomicach? Co stało się w Pałacu pod koniec 1939 roku?

Recenzje

Powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” została zgłoszona do drugiej edycji konkursu na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. W konkursie zajęła drugie miejsce. Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować także powieść wyróżnieniem za krzewienie pasji historycznej oraz popularyzację zainteresowania zabytkami wśród młodych czytelników.

Zapomniana Biblioteka


Świeżo wyremontowany pałac z zagruzowaną piwnicą, gdzie ukryto coś tajemniczego, duch wedle opowieści miejscowych nawiedzający okolicę oraz dwójka ciekawskich nastolatków, która nie boi się wertowania starych ksiąg oraz stawiania czoła niebezpieczeństwom. I oczywiście wakacje, bo kiedy indziej można swobodnie zabawić się w odkrywcę? Oto niezbędne składniki powieści przygodowej. Powieść Katarzyny Majgier wciąga od pierwszych stron – nie tylko za sprawą zagadki, lecz także bardzo sympatycznych bohaterów. W "Duchu z Niewiadomic" czytelnik znajdzie również sporo humoru.

Beata Kęczkowska


Szukacie wciągających od pierwszej strony lektur dla dzieci i młodzieży? Koniecznie musicie sięgnąć po książki Katarzyny Majgier znanej z tworzenia trzymającej w napięciu akcji. Jedną z wielu opowieści jest „Duch z Niewiadomic” rozpoczynający cykl „Tajemnice starego pałacu”.


Anna Sikorska


Zarwałam noc. Nie mogłam się oderwać. Zaskoczyło mnie, że są takie dobre książki polskie dla młodzieży.
Moim zdaniem to jedna z lepszych książek młodzieżowych. Bardzo wciąga i szybko się czyta. Wymaga jednak uwagi i skupienia, bo razem z bohaterami prowadzimy śledztwo. (...) Niecierpliwie czekam na dalsze części.

Arnika "Tajemnice Starego Pałacu: Duch z Niewiadomic"
 Katarzyna Majgier
 wydawca: Nasza Księgarnia, 2014
 ilustracje: Bartek Drejewicz
 projekt okładki: Bartek Drejewicz
 redakcja: Katarzyna Szroeder-Dowjat, Anna Garbal, Joanna Kończak
 korekta: Ewa Mościcka, Malwina Łozińska, Krystyna Lesińska
 ISBN: 978-83-10-12601-6
272 s.; 130 x 197 mm ; okładka miękka