Spotkania autorskie

Kontakt w sprawie spotkań autorskich: kasia@reporter.pl 
lub przez formularz kontaktowy 

Jestem autorką książek dla młodzieży, które zyskały uznanie krytyków i czytelników. Chętnie spotykam się z czytelnikami w czasie spotkań autorskich.

Fragmenty moich książek ("Amelka",  "Trzynastka na karku", "Przebój na pięć") trafiły do podręczników języka polskiego. Jestem także laureatką literackich nagród i wyróżnień.

Wydana w 2006 roku "Amelka" zdobyła Literacką Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego

"Niedokończony eliksir nieśmiertelności" (2016) otrzymał I nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Natomiast książka dla młodszych czytelników "Misiek, co ty opowiadasz?!" (2010) otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Opublikowana w tym samym roku "Trzynastka na karku" była nominowana do nagrody IBBY, podobnie jak wydany w 2014 roku "Duch z Niewiadomic".

"Trzynastka na karku" zyskała uznanie nastoletnich czytelniczek, stając się początkiem serii o przygodach grupy nastolatków z Nowej Huty. Kolejne tomy tej serii to "Marzycielki" (2007), "Po co mi chłopak?" (2008) i "Miłość Ci wszystko wyPaczy?" (2009) i "Gdybym była czekoladą" (2010).

Obecnie rosnącą popularność zdobywa fantastyczno-historyczna seria „Tajemnice starego pałacu”. Dotychczas ukazały się dwie części: „Duch z Niewiadomic” (2014), "Milioner z Gdańska" (2015), w styczniu 2017 do księgarń trafi trzecia część "Konserwator z Warszawy".

Powodzeniem cieszy się też powieść o nastolatkach zakładających zespół muzyczny - "Przebój na pięć" (2008) i przeznaczony dla nieco starszych czytelniczek „Świat według Vanessy” (2012). 

Młodszym czytelnikom podoba się „Amelka” (wydana w nowej szacie graficznej w 2014 roku), „Misiek, co ty opowiadasz?!” oraz nowa seria dla najmłodszych „Ula i Urwisy” - dotychczas ukazały się trzy części przygód Uli i Urwisów: „Nowi sąsiedzi”, „Dzieciństwo jest super! oraz „Idę do zerówki!”. W przygotowaniu są kolejne dwie części, które ukażą się w roku 2015.

Latem 2014 pojawiła się moja pierwsza książka dla dorosłych czytelników „Stuletnia gospoda”, saga rodzinna, okraszona przepisami tradycyjnej kuchni polskiej i włoskiej, a ostatnio (jesienią 2016) powieść historyczna "Kuchennymi drzwiami: gra pozorów", która zapoczątkowała kolejną serię.

W roku 2009 zostałam Honorową Ambasadorką Literatury Polskiej dla Dzieci i Młodzieży w Irlandii i odwiedziłam Irlandię na zaproszenie Kampanii MAMA, TATA... & MYSELF? 

Skończyłam psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a dzięki pracy z dziećmi i nastolatkami ze społeczności internetowych, zdobyłam doświadczenia, które pozwalają mi łatwo nawiązać kontakt z młodzieżą. Prowadzę spotkania autorskie i warsztaty od roku 2007.


Osoby i instytucje zainteresowane organizacją spotkania zapraszam do kontaktu mailowego.

Z czytelniczkami z Bialegostoku, 2011
Dublin 2009
Z maluchami ze Stróży, 2011