Po co mi chłopak?

"Za cztery dni idziemy do szkoły, a wszystkie moje przyjaciółki powariowały." -  Martwi się znana z "Trzynastki na karku" Ania Szuch po powrocie z wakacji.

 Ania ma poczucie, że w ciągu tych kilku tygodni bez swoich przyjaciółek trochę się zmieniła, ale... one zmieniły się jeszcze bardziej...

Paula, Blondi i Nika odkryły chłopaków i ciągle się nimi zajmują, choć zdanie Ani mogłyby spędzić ten czas ciekawiej: na przykład grając w gry fabularne i inne albo czytając jakąś ciekawą fantastykę...


"Najkrócej mówiąc, jest tak:
 - Paula chce mieć chłopaka i nie spocznie, póki takowego nie znajdzie.
 - Liliana czeka na Tego Jedynego, snując fantazje nie z tej epoki.
 - Blondi twierdzi, że ona też czeka na Tego Jedynego (ale innego niż Liliana), bo zwyczajni chłopcy już jej bokiem wyszli, ale specjalnie się od nich nie opędza.
 - Nika na wakacjach zakochała się w Jarku i dostała od tego małpiego rozumu, co z czasem jej nie przechodzi, tylko się pogłębia. ... - Kornelia, najbardziej wyrafinowana istota, jaką znam, zachowuje się kretyńsko, bo Jemioł Deformator rozstał się z Fryderyką Petronelą i teraz hasa luzem, jednakże nie zwracając większej uwagi na Kornelię.

 Nie mogę tego pojąć. Jak normalne, a nawet ponad normę bystre i myślące dziewczyny mogą tak pogłupieć z tak błahego powodu jak chłopaki?!"

 Kolejna część dzienników trochę nietypowej nastolatki była konsultowana z grupą zaprzyjaźnionych nastolatków i czytelników poprzednich książek autorki. Dzięki temu zachowanie, a także słownictwo bohaterów zostało "zatwierdzone" przez kilkunastu nastoletnich konsultantów obu płci.


Recenzje


Książka... Ciekawa, ale jednak trochę krótka. Ale to chyba już taki mój problem z książkami, że za szybko się kończą i trzeba się rozstawać z bohaterami. Jedyny plus, że czasami ukazują są ich kontynuacje czy kolejne części. Tak więc czas sięgnąć po następną książkę Katarzyny Majgier, tym bardziej że czeka już na półce. A "Po co m chłopak?" bardzo mi się spodobała!
Każdy z nas znajdzie w tej książce kawałeczek siebie, gdyż opisywane bohaterki są bardzo różne i pochodzą z różnych rodzin. Powieść czyta się jednym tchem, polecam.

Adriana, Merlin.pl 


Autorka ma bardzo fajny styl pisania i bardzo życiowe książki. Dziewczyny z życia wzięte. Przyjaciółki które się od siebie różnią. Jedna to szalona artystka, druga atrakcyjna blondynka, która ma powodzenie u chłopaków, trzecia to dobrze się ucząca dziewczyna, a czwarta to fanka Harry'ego Pottera. Bardzo dobrze mi się ją czytało, szybko i przyjemnie.  Polecam.

 Pani KulturaKsiążka należy do serii "Dzienniki Ani Szuch".


 "Po co mi chłopak?"
 Katarzyna Majgier
 wydawca: Akapit Press, 2008
 projekt okładki: Monika Kanios
 redakcja: Danuta Sadkowska
 korekta: Joanna Pietrasik
 ISBN: 978-83-926404-8-6
 280 s.; 130 x 200 mm; okładka miękka