Ula i Urwisy: Dzieciństwo jest super!

Ula mieszka naprzeciwko szkoły. Odkąd pamięta obserwuje dzieci, biegające po boisku i bardzo chce do nich dołączyć.


Nie może się doczekać aż pójdzie do zerówki. Niecierpliwie odlicza dni do końca wakacji, które, jak na złość, nie chcą się skończyć... Jej koledzy – Mirek i Sławek, zwani Urwisami też chcieliby już zostać uczniami, jednak pewnego dnia pojawia się ich kuzyn.

Mikołaj ma trzynaście lat, więc dla dzieciaków jest już prawie dorosły i zna życie. Zna też szkołę, która, jak twierdzi, jest najgorszą rzeczą, jaką może spotkać człowieka...

Recenzje

Książkę Katarzyny Majgier czyta się z przyjemnością i przyznam, dość szybko - właściwie to lektura na dwa, góra trzy wieczory. To z pewnością zasługa krótkich rozdziałów, dowcipnych dialogów, wartkiej akcji toczącej na przestrzeni kilku dni, a także świetnych ilustracji Kasi Kołodziej. (…) Ula niezwykle sugestywnie śmieje się i złości, ma typową dla przedszkolaka logikę myślenia opartą na konkrecie, ale też swoiste upodobania oraz lęki. I całkiem dobrze sobie z nimi radzi, nie bez pomocy dorosłych, oczywiście.
Katarzyna Majgier stworzyła książeczkę, która bardzo spodoba się dzieciom, które zbliżają się do wieku szkolnego. Może i początkowo będą przestraszone, jednak koniec końców chętnie wyruszą w to nieznane, jaką jest dla nich szkoła. Można też się pośmiać, przy czytaniu. W końcu całość jest dosyć zabawna. Wiara małej dziewczynki w możliwość rozdeptania przez starszych jest rozczulająca.Książeczka napisana zabawnie, lekko i interesująco. Rozbawiła mnie wielokrotnie, zaskoczyła i zaciekawiła. Autorka poruszyła temat aktualny w każdym momencie, ponieważ wszystkie dzieci prędzej czy później muszą pójść do zerówki i warto naszemu maluchowi to uświadomić. Ta historia może być świetnym pretekstem do poruszenia tego zagadnienia w naszym domu, możemy się bowiem dowiedzieć, czy nasza pociecha boi się tej jakże diametralnej z jego życiu zmiany, czy raczej cieszy na myśl o tym, że zostanie uczniem, że będzie miała obowiązki, naukę, zadania domowe. Warto porozmawiać z naszym dzieckiem na ten temat. Książkę polecam, napisana jest przystępnym, pełnym humoru językiem. Nie tylko mały czytelnik, ale i my, rodzice, będziemy się z nią świetnie bawić.

Anna Grzyb


Ula i Urwisy: Dzieciństwo jest super!
Katarzyna Majgier 
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia, 2014
Redakcja: Anna Garbal
ISBN: 978-83-10-12572-9
Stron: 96
Okładka miękka, 130 x 192 mm