Misiek co ty opowiadasz?!

 Wyróżnienie w konkursie im. Astrid Lindgren 2010 

 Babcia mówi, ze powinienem znać literki zanim pójdę do szkoły. Powiedziałem jej, że nie mogę się nauczyć liter, bo wtedy nie będę mógł należeć do Klubu Analfabetów.

 - Jakiego znowu Klubu Analfabetów? - spytała babcia.
 - W mojej szkole.
 - W twojej szkole jest Klub Analfabetów? - zdziwiła się babcia.

 Chyba jeszcze nie ma, ale kiedy ja tam przyjdę, to go założę - wyjaśniłem. - A przecież nie mogę założyć Klubu Analfabetów, jeśli sam nie będę analfabetą, bo od razu mnie wyrzucą.Recenzje

Wielu czytelników zapewne i wśród swoich kolegów rozpozna podobnych do Miśka. A może zastanowi się nad tym, czy sam nie chwali się w taki sposób. To dobry tekst do wspólnego czytania z dzieckiem, a przy tym do rozmowy z nim, co jest kłamstwem, a co tylko zmyślaniem, i kiedy zmyślanie staje się kłamstwem.
 "Potrafię gadać jak radio i to bez przerw na piosenki - chwali się bohater tego opowiadania.  - Właśnie takiego przyjaciela mi potrzeba, który by mnie słuchał i lubił, jak opowiadam." Te jego opowieści są niezwykłe. Przeczytaj, sam się przekonasz!

Barbara Tylicka


 Misiek to gaduła, ale też marzyciel o bujnej wyobraźni, czasem niepoprawny kłamca. Dziecko po prostu, w którym wielu z nas, dorosłych, rozpoznałoby własne.  Tak jak jury doceniło Miśka i jego dar snucia historii, tak i młodzi czytelnicy powinni polubić niesfornego bohatera.* * *

 "Misiek co ty opowiadasz?!"
 Katarzyna Majgier
 wydawca: Akapit Press, 2008
 redakcja: Danuta Sadkowska
 korekta: Joanna Pietrasik
 ISBN: 978-83-926404-8-6
 280 s.; 130 x 200 mm; okładka miękka