Pierwsza nagroda w Konkursie im. Astrid Lindgren!

3/23/2016 05:34:00 PM

Pierwsza nagroda w IV edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren przypadła mojej powieści „Niedokończony eliksir nieśmiertelności”.


Wyniki konkursu, organizowanego co trzy lata od 2006 roku ogłoszono w ostatnią sobotę 19 marca, na Targach Książki w Poznaniu. Muszę przyznać, że do ostatniej chwili nie wierzyłam, że I miejsce w kategorii 6-10 lat otrzymał mój „Niedokończony Eliksir Nieśmiertelności”!

Pisząc tę książkę świetnie się bawiłam, mieszając gatunki, konwencje i style. Nagroda jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem i zachętą. To taki sygnał, że warto się starać, długo pracować nad książką, dobrze ją przemyśleć i doszlifować.

Konkurs ma ciekawą formułę: mogą w nim brać udział zarówno debiutanci, jak i publikowani autorzy. Wszyscy mają równe szanse, bo prace przesyła się anonimowo i tak są oceniane. Otwarcie kopert z nazwiskami następuje dopiero po tym, jak jury przygotuje werdykt.

Wśród laureatów są i autorzy z dorobkiem, i całkiem nowe nazwiska. Niektórzy właśnie od tego konkursu zaczynają przygodę z wydawaniem książek.

Podoba mi się taka formuła. Dzięki temu publikowani autorzy mogą sprawdzić, czy ich nowa książka byłaby wydana dzięki wcześniejszemu dorobkowi, czy potrafią wzbudzić zainteresowanie swoją twórczością anonimowo.

Konkursowe prace muszą być więc niepublikowane i tak jest też z „Niedokończonym eliksirem nieśmiertelności”. Książki jeszcze nie ma w księgarniach, ukaże się jesienią.

A to krótki fragment:

"Słysząc hałas obudził się i wyjrzał ze swojego pokoju. Zobaczył uciekającego człowieka w czarnym płaszczu.
- Ciii... - powiedział tamten i wbiegł do pokoju chłopca.
- Umiesz dotrzymać tajemnicy? - spytał.
Chłopiec pokiwał głową.
Przybysz wyciągnął malutką butelkę i wręczył ją dziecku.
- Schowaj to dobrze - nakazał. - I nikomu o tym nie mów. Nigdy!"

Wyniki IV Konkursu im. Astrid Lindgren oraz informacje o samym konkursie można znaleźć na stronie "Cała Polska Czyta Dzieciom".

Gratuluję pozostałym nagrodzonym!

I niecierpliwie czekam aż ukażą się ich książki. Chcę je przeczytać, zwłaszcza, że tytuły takie intrygujące. :-)


Zobacz też:

3 komentarze

 1. Gratulacje Pani Kasiu! Czekamy na wydanie :)
  A czy przewidziane są dalsze przygody Uli i Urwisów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Konkurs szczególnie mi bliski :))) Serdecznie gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje i czekamy na książkę! :)

  OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.