„Kuchennymi drzwiami: Gra pozorów” już w księgarniach!

9/19/2016 10:22:00 AM

Oto i nowa książka – pierwsza część sagi „Kuchennymi drzwiami” nosi tytuł „Gra pozorów” i właśnie pojawiła się w księgarniach.


Oficjalna informacja o książce brzmi tak:

„Barwne historie niepospolitych mieszkańców Krakowa, ich zagmatwanych losów i... nieoczekiwanych zamian ról.

Kraków u schyłku XIX wieku. Czasy Młodej Polski. Właściciel kamienicy na Grodzkiej zapisami swojego testamentu wywraca do góry nogami życie klepiącego biedę artysty Floriana i młodego służącego Marcela. Czy ta zmiana doda im skrzydeł i otworzy przed nimi nowe możliwości?

W tym samym czasie z podkrakowskiego wiejskiego dworku wyrzucają młodą podkuchenną – cichą, bogobojną Zosię. Może tylko się utopić... albo ruszyć do Krakowa!

Choć na pozór te wydarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego – podobnie jak losy ambitnej szwaczki, lekarza od „wstydliwych chorób”, angielskiej niani czy przemysłowca, który chciałby naprawić świat – ścieżki tych bohaterów niespodziewanie się przetną.

Zakazane miłości, zdrady, kłamstwa, tajemnice, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty to – poza wyrazistymi bohaterami – najmocniejsze atuty tej wciągającej powieści.”

Zachęcająco brzmi?

Bardzo się napracowałam nad tą książką, najwięcej czasu zajęły mi badania historyczne, czytanie książek „z epoki” i sprawdzanie informacji. Przy okazji znalazłam wiele ciekawostek, którymi będę się z Wami dzielić na blogu.

Życie w Galicji na przełomie XIX i XX wieku było niełatwe, ale bez wątpienia ciekawe. Wiele się wtedy działo w Krakowie i okolicach. Dlatego tam właśnie zdecydowałam się umieścić akcje i spleść przygody bohaterów z młodopolską krakowską bohemą tamtych lat i z wydarzeniami, które miały wtedy miejsce w Krakowie i nie tylko.


Zobacz też:

4 komentarze

 1. Witam serdecznie,

  Czy wie Pani kiedy mozna spodziewac sie dalszych czesci tej ksiazki?

  Dziekuje,

  AJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda się wydać książkę jeszcze tej wiosny. :-)

   Usuń
  2. Książka jest już napisana, teraz robię korektę autorską.

   Usuń
 2. Witam.
  A kiedy mozna sie spodziewac trzeciego tomu.

  OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.