„Milioner z Gdańska” i nowe wydanie „Trzynastki na karku” w księgarniach

9/10/2015 05:53:00 PM

Właśnie dostałam egzemplarze autorskie „Milionera z Gdańska”! A niedługo wcześniej egzemplarz nowego wydania „Trzynastki na karku”. :-)


„Milioner z Gdańska” to druga część serii „Tajemnice Starego Pałacu”, dalszy ciąg przygód bohaterów „Ducha z Niewiadomic”.


Magda i Wiktor rozwiązali już zagadkę ducha, a teraz przyjdzie im się zmierzyć z problemem jakim jest ochrona tajemnic pałacu przed intruzami o niecnych zamiarach. A zaczyna się ich kręcić wokół coraz więcej: wścibski ochroniarz, podejrzanych konserwator zabytków, miejscowe drobne cwaniaczki, a może nawet mafia?

Jakby tego było mało, brat Magdy, Arnold wrócił z obozu przywożąc ze sobą nowego kolegę – syna jednego z najbogatszych Polaków. Arnold, jak to Arnold: działa szybciej niż myśli, ale jeszcze bardziej niepokojący okazuje się jego kolega...


Obok współczesnych wydarzeń, poznacie też wydarzenia z końca 1939 roku, kiedy pałacem zainteresowali się niemieccy żołnierze. Czego tam szukali? Co się wtedy zdarzyło i jak doszło do pożaru pałacu? Kim  jest tajemniczy ochroniarz, kim konserwator zabytków, a kim tytułowy milioner z Gdańska? Co robi w Niewiadomicach tajemnicza kobieta i czego szukała w pałacu inna kobieta w 1939 roku?

Książka już jest dostępna w sprzedaży internetowej, a wkrótce trafi do stacjonarnych księgarń.

Trafiło tam właśnie także nowe wydanie „Trzynastki na karku”, mojego największego „bestselleru”. Książka jest na rynku już dziesiąty rok! :-) 


To pierwsza część „Dzienników Ani Szuch”, zbuntowanej nastolatki z Nowej Huty. To była moja pierwsza wydana książka, napisana pod wpływem rozmów z nastolatkami i moderowania ich dyskusji na Forum Juniora (dziś już niestety nieistniejącego).

Ania Szuch pisze pamiętnik, nie bloga, bo nie chce, żeby ktoś czytał jej zapiski, a ma potrzebę szczerego i otwartego wypowiadania się o tym, co dzieje się wokół. Fragmenty przygód Ani Szuch i jej przyjaciół znalazły się też w podręcznikach. Więcej informacji o książce znajdziecie tutaj.


Zobacz też:

3 komentarze

 1. ,,Trzynastkę na karku'' mam i uwielbiam <3
  Wypadałoby się zabrać w końcu za ,,Ducha z Niewiadomic'', skoro już wychodzi drugi tom :D Tylko pieniążków na nowe książki brakuje.. :(
  Pozdrawiam serdecznie!
  wercia-czyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Czyli że ja, dorosła, mogę przeczytać spokojnie?;) To nie tylko książki dla małych dzieci?;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Powinna Pani wesprzeć 'Trzynastkę..' nowym, szóstym dziennikiem Ani :-).

  OdpowiedzUsuń

Spam będzie usuwany.